Sledovač cen v internetových obchodech

Aplikace pravidelně kontroluje ceny v nastavených internetových obchodech nastavených prodkůtů a umí vygenerovat přehled o tom v kterém obchodě je produkt nejlevnější a graf vývoje ceny.

Produkty

Aplikace umožňuje uživateli definovat produkty, jejichž ceny chce uživatle sledovat a přiřadit internetové obchody ve kterých se cena bude sledovat. Sledování konkrétního obchodu může uživatel dočasně zakázat pokud si to přeje, aplikace pak bude stále zobrazovat naposledy přečtenou cenu, ale nebude číst aktuální. V přehledu pak jsou pak vidět aktuální ceny v sledovaných obchodech. Příklad jak může vypadat výsledek sledování ceny v obchodech ukazuje následující obrázek. Grafy jsou interaktivní, uživatel si je může zvětšovat a přibližovat a kliknutím vidí konkrétní hodnoty z grafu v daném místě.

Lze si snadno zobrazit tabulku aktuálních cen prodktů ve všech obchodech.

Seznamy

Aplikace umožňuje si definovat seznam produktů a aplikace bude umět analyzovat cenu všech produktů v nejlevnějším obchodě. Uživatle má možnost nadefinovat si i množství, které se má do cen v reportech promítnout. Definice seznamu vypadá takhle.

Následující obrázek pak zobrazuje graf celkové ceny všech produktů v seznamu v nejlevnějších obchodě v závislosti na čase.

Struktura aplikace

Aplikace má 2 části. Administrátorskou a serverovou. Z administrátorské pochozí všechny výše ukázané screenshoty a složí k ovládání serverové strany, která poskytuje rozhraní k definování sledovaných produktů. Klientksá aplikace je dostupná pro Windows, zatímco serverová část dokáše běžet jak na Windows, tak Linuxu. Díky toho může uživatel sledovat ceny na Windows, zatímco čtení cen probíhá na Linuxovém serveru. Nicméně samozřejmě nic nebrání běhu všecho na Windows. Čtení cen je vyvoláváno systémem (na Linuxu pomocí cron, na Windows pomocí plnovače úloh) a tedy záleží na správci, kolikrát za den a jak často se budou ceny číst. Obvykle není důvod číst je víc než 3x za den, protože jen málokdy se ceny za den mění častěji. Ceny se můžou parsovat z HTML nebo se může využít Selenium (které aplikace zajistí) a můžou se tak číst ceny, které například uživatel vidí po přihlášení (aplikace před přečtením ceny uživatele přihlásí).

Podporované eshopy

Aplikace je natolik modulární, že sama o sobě nepodporuje žádné eshopy a podpora jakéhokoliv eshopu znamená vytvořit knihovnu, která podporu naimplementuje. Přidání podpory jednoho eshopu s dostupnou cenou trvá pod 5 minut. Podporu lze naprogramovat v C# i bez přístupu k zdrojovým kódům a nutnosti kompilovat celou aplikaci. Zájemcům poskytnu návod, jak lze podporu v nejjednoduší podobě na cca 10 řádků C# kódu doprogramovat.

Aplikace čte DLL dynamicky a pro přidání podpory není třeba nic restartovat, aplikace si nově vložené DLL načte sama. Ve výchozím stavu jsou (zdarma) dodávány knihovny s podporou pro CZC, Exasoft, Alza (s podporou cen po přihlášení), TSBohemia (s podporou cen po přihlášení), SoftCom (s podporou cen po přihlášení) a Steam, ale přidat podporu pro jakýkoliv další je jednoduché (případně levné).

Databáze

Použitý je SQLite, takže aplikace nevyžaduje žádnou konfiguraci nebo údržbu databázového stroje. Snadné je i zálohování, stačí prostě zkopírovat soubor databáze na záložní místo.

Získat aplikaci

Pokud máte o aplikaci zájem kontaktujte mě pomocí kontaktního formuláře níže.